Posted on

by

in

Legaalrijden? Mail een tweede Kamerlid

Demissionair Minister Cora van Nieuwenhuizen stuurde in het reces van de Tweede Kamer het nieuwe LEV kader naar de Kamer. De Tweede Kamerleden moeten daar nog een debat over voeren maar duidelijk is dat de minister kiest voor een model wat we nu ook al hebben. LEVs mogen vanaf 2023 alleen via een RDW-keuring de weg op en LEVs zonder stuur zijn uitgesloten. Daarbij lekte deze zomer via het AD uit dat deelsteps volgend jaar al de weg op mogen. De LEVS waar de meeste overlast van te verwachten is mogen het eerste de weg op en de categorie waar de minste overlast van komt mag helemaal niet de weg op.

Technisch gezien mogen vrijwel alle e-steps die je nu al overal ziet rondrijden in 2023 nog steeds niet de weg op. De keuringen van de RDW zijn zo streng dat zelfs een aanpassing van die keuringen alleen e-steps zal toestaan van bedrijven die hun e-steps exclusief ontwerpen naar de eisen van de RDW, lees de overheid. Omslachtig want in tenminste 18 EU-lidstaten werkt het prima via zelfregulering. Nederland kiest voor een Noord Koreaans model.

Hoog tijd om jullie wensen en ons position paper kenbaar te maken bij de leden van de Tweede Kamer die daar over gaan. Hoe? Stuur een e-mail naar de leden van de Tweede Kamer commissie van I&W en maak kort en bondig kenbaar waarom jij legaal de weg op wil. Verwijs daarbij ook naar ons (jullie) position paper via de volgende link. Daarin staan al jullie wensen maar proberen we ook alle broodje aap verhalen over LEVs te ontkrachten.

Hierbij de adressen van de Tweede Kamerleden die Infrastructuur en Waterstaat  in hun portefeuille hebben. Als je een email stuurt….. zet ons svp ook in de cc of bcc: vraag@legaalrijden.nl

Barry Madlener PVV b.madlener@tweedekamer.nl

Agnes Mulder CDA agnes.mulder@tweedekamer.nl

Rudmer Heerema VVD r.heerema@tweedekamer.nl

Daniel Koerhuis VVD d.koerhuis@tweedekamer.nl

Sandra Beckerman SP s.beckerman@tweedekamer.nl

Tjeerd de Groot D66 t.dgroot@tweedekamer.nl

Mahir Alkaya SP m.alkaya@tweedekamer.nl

Chris Stoffer SGP c.stoffer@tweedekamer.nl

Laura Bromet GroenLinks l.bromet@tweedekamer.nl

Eva van Esch PvdD eva.vanesch@tweedekamer.nl

Liane den Haan Fractie Den Haan l.dhaan@tweedekamer.nl

Derk Jan Eppink JA21 d.eppink@tweedekamer.nl

Caroline van der Plas BBB c.vdplas@tweedekamer.nl

Jacqueline van den Hil VVD j.vdhil@tweedekamer.nl

Sylvana Simons BIJ1 s.simons@tweedekamer.nl

Joris Thijssen PvdA  j.thijssen@tweedekamer.nl

Raoul Boucke D66 r.boucke@tweedekamer.nl

Faissal Boulakjar D66 f.boulakjar@tweedekamer.nl

Pieter Grinwis CU p.grinwis@tweedekamer.nl

Peter de Groot VVD p.dgroot@tweedekamer.nl

Romke de Jong D66 r.djong@tweedekamer.nl

Laurens Dassen Volt l.dassen@tweedekamer.nl

Kiki Hagen D66 k.hagen@tweedekamer.nl

Fahid Minhas VVD f.minhas@tweedekamer.nl

Derk Boswijk CDA d.boswijk@tweedekamer.nl

Thom van Campen VVD a.vcampen@tweedekamer.nl

Silvio Erkens VVD s.erkens@tweedekamer.nl

Stephan van Baarle DENK s.vbaarle@tweedekamer.nl

Freek Jansen FvD f.j.h.jansen@tweedekamer.nl

Kauthar Bouchallikh GroenLinks k.bouchallikh@tweedekamer.nl

Habtamu de Hoop PvdA h.dhoop@tweedekamer.nl

Wybren van Haga w.vhaga@tweedekamer.nl

13 reacties op “Legaalrijden? Mail een tweede Kamerlid”

  1. Donald avatar
    Donald

    Heel goed initiatief!! Ik ga schrijven.

  2. Nikolaus avatar
    Nikolaus

    actie actie actie !
    als alle legaalrijders schrijven heeft dat impact!

  3. Gabriel avatar
    Gabriel

    niet alleen mail schrijven,…. maar ook twitter ,.. instagram enz enz
    gewoon bombaderen met schrijven via alle kanalen die je maar kunt bedenken.

  4. tim avatar
    tim

    Zo, van Haga even van een goed betoog voorzien. 😉 Als er iemand welwillend is dan denk ik dat hij het is. Maar misschien ook niet, we gaan het zien.

  5. Henk avatar
    Henk

    Heb ook gemaild, goed idee om dit zo te doen. Heb het position paper ook genoemd in mijn mail. Heb het ook nog eens gelezen en het is eigenlijk ze goed dat ze dat beter het LEV kader kunnen noemen. Ga zo door!

  6. G.A. Bijlenga avatar
    G.A. Bijlenga

    Strakke actie. ik klim ook in de pen.

  7. Marnix avatar
    Marnix

    Waarom gaan we nou niet eens echt demonstreren? Gewoon een beetje de stoute schoenen aantrekken en hup rijden met die step. We hebben de lieve manier geprobeerd maar helaas dat werkte niet.

  8. Nikolaus avatar
    Nikolaus

    klopt….
    peter, hoeveel mails zijn er nu al naar de 2de kamer gestuurd?
    ik heb gelijk alle politici in jullie lijst meegenomen.

  9. Nikolaus avatar
    Nikolaus

    ik heb zojuist ivm. het nieuws van vandaag b.visser@tweedekamer.nl (opvolger van Cora van N.) toegevoegd aan mijn mailing. wellicht goed om de lijst hierboven aan te vullen?

  10. Hendrik avatar
    Hendrik

    Bedankt voor de toevoeging (je bent er snel bij!), heb zelf ook even mijn mail wat verder uitgebreid en naar de nieuwe minister I&W gestuurd.

    Hopelijk is zij bereid naar ons te luisteren en te kijken naar de ervaringen met LEV in andere landen.

  11. G.A. Bijlenga avatar
    G.A. Bijlenga

    Inmiddels door Denk, Pvda en SP een leuke reactie gekregen op mijn tekst. Wel zijn de email adressen niet helemaal kloppend met de rol. Maar de mail werd direct doorgezet naar de goede volksvertegenwoordiger. Dus laat je niet afleiden -;) : PVDA J thijssen moet zijn Habtamu de Hoop en S Beckerman moet zijn Mahir Alkaya. Denk was in zijn reactie goed en het meest doortasten. Maar in de stemverhouding niet echt een doorslaande partij.

  12. Briny avatar
    Briny

    Moved to The NL from Finland, a country where you can freely ride any PLEV without any bureaucracy. I felt like my legs were cut off when I heard no PLEV is allowed in this country.

    I sent an email to all the emails listed above. Legaalrijden.nl, your work is very highly needed and appreciated.

  13. Nikolaus avatar
    Nikolaus

    briny, don’t forget b.visser@tweedekamer.nl. she is most important

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *